Сегодня:
Последние записи
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
У Полтавській області в будинку заступника голови села знайшли тіла пенсіонерки та її сина. Причини та обставини загибелі господарів оселі з’ясовує слідство. Про це повідомляє відділ комунікації по...
Відповідний лист про наміри співпраці підписали Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та президент міста Люблін Кшиштоф Жук.Про це повідомляє Житомирська міська рада.«Люблін прихистив у себе ...
«Пакунок малюка» – це одноразова натуральна допомога від держави сім’ям, у яких народилася дитина*. Мета цієї програми – підтримати родину новонародженого та допомогти їй забезпечити належний догля...
Баннер

"Без ліків та комплексної програми вони помруть": ситуація з ВІЛ-позитивними дітками на Буковині дуже складна

2021-03-24 01:25:05
Источник: https://www.0372.ua/


У Чернівецькій області перебувають на обліку 135 ВІЛ-позитивних діток, які потребують щоденної антиретровірусної терапії та адекватного догляду. Наразі життя однієї хворої дівчинки рятують лікарі дитячої лікарні, не даючи при цьому жодних гарантій. Змінити ситуацію з хворими дітьми, так само, як із дорослими ВІЛ-позитивними, може комплексна профільна програма, яку ніяк не запровадять, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше, що Українців масово вражає "британський" штам коронавірусу: Степанов розповів про загрози

Вадим Велижанін - голова правління "100% життя Чернівці"

Проблемами людей, котрі живуть з ВІЛ/СНІД, зазвичай, займаються благодійні організації, міжнародні фонди і небайдужі, натомість на рівні органів влади часом складно знайти підтримку. Про це нашій кореспондентці розповів в інтерв’ю голова правління БО "100% життя. Чернівці" Вадим Велижанін. Він зазначив, що в Україні люди, хворі на ВІЛ/СНІД, туберкульоз, гепатит С та інші захворювання стикнулися з величезною проблемою доступу до необхідних медпрепаратів.

Отримуйте головні новини дня - Telegram абоViber.

Кожен ВІЛ-позитивний для того, щоб жити, змушений щоденно приймати антиретровірусні препарати. В державі гроші на закупку препаратів антиретровірусного лікування відкладені, але чомусь влада блокує закупівлі, - зауважив наш співрозмовник.

Впродовж всього минулого року, продовжив він, препарати закуплялися не за кошти держави, а за гроші Глобального фонду, хоча здоров’я людей і особливо дітей є безпосередньою функцією держави.

Щодо Чернівецької області, то наразі у нас немає програми по ВІЛ/СНІДУ, яка б передбачала догляд та підтримку за ВІЛ-позитивними дітьми. Їх є в області 135, з них 82 перебувають у Банченах, інші – у Чернівцях. На даний час ми маємо 8-річну дівчинку з ВІЛ, яка перебуває у лікарні у дуже важкому стані, бо вона банально пропускала прийом ліків. Лікарі жодних гарантій не дають. Її тато помер від ВІЛ. Якщо б була комплексна програма, то була б можливість передбачити роботу соцпрацівників, які б контролювали регулярний прийом ретровірусних препаратів, - додає Вадим Велижанін.

Він переконаний, що ціна питання забезпечення відповідним лікуванням такої категорії дітей – написання програми по ВІЛ/СНІДУ. Попередньо велися перемовини з Директором Департаменту охорони здоров’я Чернівецької області Олегом Чорним, у результаті яких дійшли наступного рішення: створюється робоча група з написання програми, а потім вона буде внесена у вигляді змін до основної програми з охорони здоров’я краю.

Позиція влади щодо питання хворих на ВІЛ/СНІД дітей є такою – це прерогатива Глобального фонду, проте це не так. Глобальний фонд фінансував лікування ВІЛ-позитивних дітей до 2012 року, потім позиція міжнародної організації була змінена. Вони вважають, що діти – це пріоритет держави, це ваші діти, тому й лікувати їх – ваше завдання, - зауважив глава правління благодійної організації.

Він також розповів, що до 2018 року в області ще була комплексна програма щодо ВІЛ/СНІД, яка фінансувалася з обласного бюджету. За нею у 2018 р. пацієнтській організації виділили 120 тисяч грн. на лікування ВІЛ-позитивних, а після – нічого.

У 2019-2020 році наша організація оббивала пороги, щоб створити нову програму, чого не було зроблено. А у минулому році пандемія взагалі обмежила наші можливості. Тому найперше для нас – розробка програми по ВІЛ/СНІД хоча б для дітей, а потім по можливості таку ж написати і для дорослих. Наразі частково Глобальний фонд дає можливість охопити лікуванням частину дорослих ВІЛ-позитивних, та цього не достатньо, - говорить Вадим Велижанін.

Наш співрозмовник стверджує, що Програма по дітях орієнтовно розрахована на 300-400 тис. грн. на рік. "Ця сума не є великою, але це ціна життя 135 ВІЛ-позитивних дітей Буковини", - каже він.

Що стосується міста Чернівці, то частину ВІЛ-позитивних (а більшість з них – колишні наркозалежні) можна буде охопити лікуванням орієнтовно до 2023 року в рамках діяльності Координаційної ради з питань наркополітики та боротьби із наркоманією. Однак цього не достатньо, особливо що стосується лікування дітей.

Наразі кількість ВІЛ-позитивних людей у Чернівецькій області орієнтовно в кількості 1400 осіб, на обліку перебуває трохи більше 900. Хоча насправді їх більше, тим паче у минулому році через пандемію багато людей не проходили дослідження. Тому статистика може бути у рази гіршою, - зауважує Велижанін.

Довідково:

"100% життя. Чернівці" - це пацієнтська організація, спільнота, котра об’єднує людей, що живуть з ВІЛ/СНІД. Основний напрямок роботи – допомога людям, які стикнулися з проблемою ВІЛ/СНІД, туберкульозом та вірусним гепатитом С. Перший напрям роботи - це догляд і підтримка ВІЛ-позитивних людей, другий – супровід людей, котрі хворі на туберкульоз. Нарешті, третій напрямок полягає у супроводі людей, які перебувають у місцях позбавлення волі.

Читайте також: В Україні за добу COVID-19 забрав життя понад трьохсот людей: нових випадків побільшало

У Чернівцях та на Вижниччині захворюваність на ГРВІ перевищила епідпоріг


Суспільство
Щодня о 9:00 ми вшановуємо памʼять всіх українців, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації.Як повідомляє сайт 0564.ua, вшанування запроваджено 16 березня 2022 року Указом Прези...
Суспільство
Серед правопорушень, вчинених з початку року водіями, 16 – керування транспортними засобами у нетверезому стані.Також з початку 2024 року у м. Бердичеві сталися 5 дорожньо-транспортних пригод з мех...
Суспільство
В місті Хуст на Закарпатті 9 січня сталася пожежа в гуртожитку. Загоряння виникло в кімнаті на третьому поверсі п’ятиповерхової будівлі.Про це повідомили на сайті ДСНС Закарпаття. За інформацією ві...
Суспільство
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...