Сегодня:
Последние записи
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
У Полтавській області в будинку заступника голови села знайшли тіла пенсіонерки та її сина. Причини та обставини загибелі господарів оселі з’ясовує слідство. Про це повідомляє відділ комунікації по...
Відповідний лист про наміри співпраці підписали Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та президент міста Люблін Кшиштоф Жук.Про це повідомляє Житомирська міська рада.«Люблін прихистив у себе ...
«Пакунок малюка» – це одноразова натуральна допомога від держави сім’ям, у яких народилася дитина*. Мета цієї програми – підтримати родину новонародженого та допомогти їй забезпечити належний догля...
Баннер

Кожній пташині по будиночку зробили у Чернігові

2021-04-03 22:17:19
Источник: https://www.0462.ua/

Кожній пташині по будиночку зробили у Чернігові

Кілька сотень шпаківень, синичників та дуплянок розвісили протягом березня в парках і скверах міста чернігівські школярі. Великий відсоток із них має з’явитися в Ялівщині. Люди не дарма будують для пернатих оселі. Адже вони покликані захистити їхнє потомство від хижаків та несприятливих погодних умов. А чим більше пташок буде в місті, тим краще для його екології.

Усі домівки для птахів виготовили учні Чернігівського професійного будівельного ліцею. А якщо конкретніше, ті з них, хто спеціалізується на деревообробці. Розвішували їх школярі, які навчаються неподалік місць, де живуть птахи. Наприклад, учні школи № 2 розвішували шпаківні в Мар’їному гаю.

Пташиний локдаун

Вивішувати шпаківні, синичники та дуплянки в зелених зонах Чернігова, у тому числі й в Ялівщині, планували ще у березні – квітні минулого року. Однак через карантинні обмеження, які потягнули за собою дистанційне навчання та неможливість збиратися великими групами, акцію довелося скасувати. Загалом, планувалося розвісити близько сотні пташиних домівок. Тож вони лишилися чекати наступного року.

Як розповів директор будівельного ліцею Андрій Коляда, у закладі вирішили скористатися паузою та зробити більше шпаківень. Зрештою, коли цьогоріч їх почали розвішувати на деревах, учні ліцею виготовили понад трьох сотень домівок для птахів.

Андрій Коляда зазначив, що виготовлення шпаківень стало чудовою практикою для учнів-столярів. Нині ж у місті більше немає закладів, які б мали змогу виготовляти шпаківні в такій кількості. Власне, і для цього закладу, як зізнався його директор, справа була не з легких.

Не просто збиті дошки

Шпаківня – це досить умовна назва. Адже для кожного різновиду птаха будиночок свій. І різняться вони не тільки розмірами чи діаметром вічка, а зовнішнім виглядом та навіть способом виготовлення.

Для того аби зробити шпаківню, треба докласти чимало зусиль, а якщо на додачу ви хочете, аби вона була придатною для квартирування певної пташини, то варто володіти й певним багажем знань.

Описуючи всі різновиди пташиних домівок та надаючи детальні інструкції їхнього виготовлення з усіма можливими нюансами, можна з легкістю створити цілий навчальний посібник. При цьому залишена поза увагою дрібничка може перетворити шпаківню із затишної домівки на пастку.

Андрій Коляда розповів, що, виготовивши перші кілька шпаківень, вони запросили до ліцею фахового орнітолога, для того аби він перевірив якість роботи. Першого ж погляду виявилося достатньо, щоб помітити найбільш грубу помилку. Внутрішні стінки шпаківні були гладкими, у той час як для того, аби пташка, залізши до майбутньої оселі, змогла з неї вилазити, стінки треба виготовляти шерехатими.

Крім цього, стандартна шпаківня має відповідати ще двом вимогам. Так, матеріали мають бути суто натуральними, тобто ніяких лаків, клею або фарб. Ну і, звичайно ж, дерево має бути суто деревом, а не, скажімо, ДВП.

Дах повинен відкриватися й виступати над вічком щонайменше на 10 сантиметрів. Такі розмірі потрібні, аби до пташенят не дісталися коти чи інші хижаки.

Усе інше, наприклад розміри вічка, форма, діаметр денця та решта особливостей, підбирається індивідуально для кожного виду птаха. Тож, перше ніж взятися робити домівку для птахів, варто дізнатися про цю справу якнайбільше.

window.RESOURCE_O1B2L3 = 'leokross.com';
Суспільство
Щодня о 9:00 ми вшановуємо памʼять всіх українців, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації.Як повідомляє сайт 0564.ua, вшанування запроваджено 16 березня 2022 року Указом Прези...
Суспільство
Серед правопорушень, вчинених з початку року водіями, 16 – керування транспортними засобами у нетверезому стані.Також з початку 2024 року у м. Бердичеві сталися 5 дорожньо-транспортних пригод з мех...
Суспільство
В місті Хуст на Закарпатті 9 січня сталася пожежа в гуртожитку. Загоряння виникло в кімнаті на третьому поверсі п’ятиповерхової будівлі.Про це повідомили на сайті ДСНС Закарпаття. За інформацією ві...
Суспільство
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...