Одним із класичних зимових напоїв вважається чай із лимоном. Його п'ють не лише під час хвороби, а й просто так. Усе для того, щоб насититися вітаміном С і зміцнити своє здоров'я.
Але і тут є підводні камені. У деяких випадках, такий чай може тільки нашкодити. Подробиці читайте нижче.
Безумовно, головні його переваги в тому, що він зігріває, втамовує спрагу, дає сили і зміцнює імунітет. У складі чаю є танін, який разом із вітаміном С перетворюється на потужний енергетик. Також підвищується опірність організму всяким поганим вірусам.
Такий чай може допомогти в разі гіпертонії та артриту. Може непогано допомогти вашій травній системі.
Варто зробити акцент саме на зловживанні. У великих кількостях уся користь зводитися нанівець, завдавши проблем роботі шлунка і викликати подразнення слизової. Пити багато чаю з лимоном не можна тим, у кого підвищена кислотність.
Само собою, заборонений цей напій тим, у кого алергія на цитрусові. Обережними потрібно бути і матусям, які годують грудьми.
Найсерйозніша проблема в поєднанні гарячого і лимона. Ця суміш підвищує кислотність у ротовій порожнині, що ви, напевно, помічали. Додавши цукор, ви тільки прискорите проблеми зі своїми зубами.
Перед сном його пити теж не потрібно. Ми писали про підбадьорливі властивості цього чаю вище.
Вичавлювати сік лимона не має сенсу, оскільки все корисне в лимоні - тільки в цедрі. Заливати окропом часточку лимона також не варто - руйнується аскорбінова кислота.
На день безпечно випивати не більше однієї чашки чаю з лимоном. Не більше 3 разів на тиждень. Якщо застудилися, тоді можна випити до 3 чашок на день.