Сегодня:
Последние записи
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
У Полтавській області в будинку заступника голови села знайшли тіла пенсіонерки та її сина. Причини та обставини загибелі господарів оселі з’ясовує слідство. Про це повідомляє відділ комунікації по...
Відповідний лист про наміри співпраці підписали Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та президент міста Люблін Кшиштоф Жук.Про це повідомляє Житомирська міська рада.«Люблін прихистив у себе ...
«Пакунок малюка» – це одноразова натуральна допомога від держави сім’ям, у яких народилася дитина*. Мета цієї програми – підтримати родину новонародженого та допомогти їй забезпечити належний догля...
Баннер

Фільми війни та про війну - українські кінострічки, які побачили світ у 2022 році

2023-01-02 19:20:00
Источник: https://www.0372.ua/

Фільми війни та про війну - українські кінострічки, які побачили світ у 2022 році

Зібрали добірку художніх та документальних стрічок українського виробництва, які побачили світ під час повномасштабної війни росії проти України.

Повномасштабна війна росії проти України не змусила людей в нашій країні відмовитись від творчості. Картини малюють, книги та вірші пишуть, фільми знімають. 

От про фільми в цьому матеріалі і поговоримо. 2022 рік для українського кіновиробництва теж став плідним. Хоча цього року виходили переважно документальні стрічки. Ми вирішили зібрати в єдину добірку найцікавіші українські фільми, які побачили світ у 2022 році.

Клондайк

Фільм режисерки Марини Ер Горбач "Клондайк" потрапив до лонгліста номінантів на премію Американської кіноакадемії – "Оскар 2023".

Драма "Клондайк" розповідає про родину, яка живе на Донбасі на початку війни 2014 року. Ірка і Толік, які очікують на першу дитину, намагаються долати небезпечні обставини, які стрімко змінюються довкола них, а також опиняються в епіцентрі катастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня в селі Грабове Донецької області.

Головні ролі у картині зіграли Оксана Черкашина, Сергій Шадрін та Олег Щербина.

Світова премʼєра стрічки відбулася на фестивалі незалежного кіно "Санденс". Тут режисерці Марині Ер Горбач вручили нагороду за кращу режисуру художнього кіно.

Крім того, "Клондайк" отримав приз глядацьких симпатій на 72-му Берлінському кінофестивалі.

Памфір

Казкова стрічка українського режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука брала участь у 75-му Каннському міжнародному кінофестивалі та отримала низку нагород від Національної премії «Кіноколо» у 2022 році.

Сюжет драми розгортається на заході України, напередодні традиційного свята Маланка. Памфір повертається з Польщі додому, до своєї родини. Коли син чоловіка влаштовує підвал у молитовному домі, чоловіка вимушено наздоганяє його темне минуле.

Фільм сповнений навіювань з українського карнавалу, обряду предків, який відновлює зв’язок із природою через демонічні маски, що змінюють тих, хто їх носить.

Бачення метелика

Картина у жанрі військової драми уперше була представлена на Каннському кінофестивалі 2022, у рамках програми «Особливий погляд».

Картина отримала «Золотого Дюка» як найкращий український повнометражний фільм на Одеському МКФ, що пройшов у Варшаві.

Стрічка режисера Максима Наконечного розповідає про жінку-військову, аеророзвідницю добровольчого батальйону, яка переживає зґвалтування на війні. Після того, як героїня повертається додому, вона дізнається, що вагітна від свого ґвалтівника. Дитина видається страшною згадкою і покаранням від самого початку, та перед абортом жінка починає сумніватись, чи варто обривати її життя.

Повернення Героїв Маріуполя. Обмін полоненими - Документальний фільм

Вони повернулися. Але думками досі там. Захисники з Азовсталі нарешті повернулися додому. Документальний фільм розповість про те як проходив найскладніший обмін полоненими. Чому всю операцію тримали у таємниці, та що розповідають українські військові про російський полон - дивіться у відео.

Освітяни: канікули в окупації

Повнометражний документальний фільм режисера Костянтина Кляцкіна. Освітяни поділились зі знімальною групою важкими спогадами про виживання в окупації, спротив, спроби зберегти свої школи та садочки від мародерства російської армії та руйнувань, злочини рашистів, взаємодопомогу та надію на швидке визволення.

Йди за мною

Фільм кінорежисера Любомира Левицького вже доступний на ютубі українською та англійською мовами. У фільмі використані реальні кадри, зняті дронами, а у головних ролях справжні учасники подій. Стрічка, крім культурної цінності, виступає доказом воєнних злочинів російської армії проти українського цивільного населення.

Мрії дітей міста Марії

Діти, які пережили окупацію в Маріуполі, зняли власний короткометражний фільм. Герої проєкту – діти віком від 8 до 15 років. 14 учасників створили сценарій, підібрали локації, реквізит, костюми та працювали з камерою. Допомогли їм у цьому викладачі-практики Ukrainian Film School.


Суспільство
Щодня о 9:00 ми вшановуємо памʼять всіх українців, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації.Як повідомляє сайт 0564.ua, вшанування запроваджено 16 березня 2022 року Указом Прези...
Суспільство
Серед правопорушень, вчинених з початку року водіями, 16 – керування транспортними засобами у нетверезому стані.Також з початку 2024 року у м. Бердичеві сталися 5 дорожньо-транспортних пригод з мех...
Суспільство
В місті Хуст на Закарпатті 9 січня сталася пожежа в гуртожитку. Загоряння виникло в кімнаті на третьому поверсі п’ятиповерхової будівлі.Про це повідомили на сайті ДСНС Закарпаття. За інформацією ві...
Суспільство
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...