Вже майже рік побут миколаївців змінився, адже тепер в труби подається солона, непридатна для споживання вода.
Директор ОКП "Миколаївводоканал" Борис Дуденко ще раз наголосив, що подача солоної води була вимушеною мірою:
- 12 квітня сталась для нас дуже велика біда. Водогін було навмисно підірвано загарбниками. Після звільнення Херсону ми змогли обстежити ділянки. Спочатку ми виявили чотири локації, де був пошкоджений водогін, а потім, при обстеженні, ми виявили ще три локації. Єдиний вихід, який ми знайшли - це взяти воду з Бузького лиману. Всі ми розуміємо, що Бузький лиман є морськю затокою, але більш прийнятного рішення в Миколаєві нема, - розповів Борис Дуденко.
Дуденко зазначив, що навіть незважаючи на те, що місто знаходиться на перетині двох річок - Інгул та Південний Буг, Миколаїв є маловодним в плані питного водопостачання.
- Тому в минулому столітті було прийнято рішення прокладання водогону з р. Дніпро до Миколаєва. І на сьогоднішній час все вказує на те, що рішення було правильним, економічно-обгрунтованим. Війна внесла свої корективи, і тому сьогодні ми маємо прецендент. Ми майже єдині у світі, що в систему централізованого водопостачання подається вода з дуже високим вмістом солей.
Директор ОКП розповів, що майже в дванадцять разів вміст хлоридів перевищує норму, а це той солоний смак. В сім разів перевищений показник так званого сухого залишку - це інші солі, які знаходяться в цій воді. Також в три рази перевищена загальна жорсткість води і в два рази перевищені сульфати.
- Це все означає, що ця вода може використовуватись лише для санітарно-побутових потреб. Її не можна вживати та готувати з неї, - наголосив Дуденко.