Фахівці пояснюють, чому варто двічі подумати, перш ніж давати комусь свій пароль від Wi-Fi.
Якщо хтось використовує ваше інтернет-з'єднання для завантаження нелегального контенту, він залишить онлайн-слід на вашому роутері.
Якщо ваш смартфон або інший пристрій заражений шкідливим програмним забезпеченням і підключається до мережі Wi-Fi, воно може атакувати ваш комп'ютер, телефон або планшет.
Хтось, хто має доступ до вашої мережі, може просто використати ваш трафік, щоб завантажити щось "об'ємне" з інтернету.
Коли ви дозволяєте комусь підключитися до вашої Wi-Fi мережі, ви фактично надаєте йому доступ до системи, через яку проходять дані.
Деякі веб-сайти, такі як соціальні мережі та онлайн-ігри, можуть блокувати IP-адреси користувачів, які порушують їхні умови використання. Якщо хтось, користуючись вашою мережею, зробить це, це вплине і на вас.
Якщо ваш пароль до Wi-Fi збігається з паролем інших облікових записів, ним можуть зловживати.
Якщо ви дивитеся фільм у форматі 4K, а ваш друг або сусід завантажує великий файл або грає в онлайн-гру, ви можете відчути, що ваша швидкість з'єднання стала значно повільнішою.
Окрім завантаження, можуть бути й інші порушення закону.
Наприклад, хтось може підключитися до вашого розумного будинку.
Так, ніхто не застрахований від того, що ваш друг може передати ваш пароль іншому другу. А це збільшує всі перераховані вище ризики.
Якщо ви все ж таки поділились своїм паролем, експерти радять, якомога швидше змінити його для власного спокою та безпеки. А також увімкнути на вашему роутері гостьову мережу.
Це додаткова Wi-Fi мережа роутера, яка служить для надання доступу до Інтернету гостям, відвідувачам, клієнтам та іншим відносно стороннім людям, але з неї не можна отримати доступ до пристроїв основної бездротової мережі та комп'ютерів, які під'єднані до роутера дротами - за допомогою кабелів патч-кордів, принтерів, і головне - до вашої особистої інформації.