За полоненими військовослужбовцями зберігаються виплати грошового забезпечення. Крім того, їм надається додаткова винагорода у розмірі до 100 тис. грн – пропорційно до участі у бойових діях або здійсненню заходів з відсічі та стримування збройної агресії.
Про це розповів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. Він зазначив, що саме грошове забезпечення складається з:
Грошове забезпечення виплачується членам сімей таких військовослужбовців – у певній послідовності. Зокрема:
"Виплата грошового забезпечення та додаткової винагороди здійснюється з дня захоплення військовослужбовців у полон або заручники. А також інтернування у нейтральних державах чи зникнення безвісти", – пояснив Лубінець.
Для отримання забезпечення та додаткової винагороди членам сімей військовослужбовців слід подати заяву на ім'я командира (начальника, керівника) військової частини (установи, організації). До заяви слід додати:
"Подані документи командир військової частини розглядає впродовж 15 днів і ухвалює рішення щодо виплати. Про що повідомляється заявнику в письмовій формі.", – розповів Лубінець.
Втім, зазначив уповноважений, подання заяви та всіх необхідних документів не гарантує отримання виплати забезпечення та додаткової винагороди. У ній може бути відмовлено.
"Якщо у виплаті грошового забезпечення відмовляють, обов’язково мають бути зазначені підстави, чому. Якщо таке рішення ухвалили через те, що документи були подані не в повному обсязі, заявник має право повторно звернутися до командира військової частини після усунення причин, що стали підставою для відмови у виплаті", – пояснив він.