Консервований тунець набув великої популярності останнім часом, і це не дивно. Ця риба є доступною та смачною, а також містить корисні речовини. Однак, варто звернути увагу на деякі недоліки цього продукту та знати, як обрати якісні консерви.
Одна з головних переваг вживання консервованого тунця полягає в тому, що це простий спосіб отримати білок. Одна банка містить близько 40 грамів білка, що робить його повноцінним джерелом цієї поживної речовини. Крім того, вміщуючи усі дев'ять незамінних амінокислот, тунець має низький вміст жиру та вуглеводів.
Консервований тунець також містить багато омега-3 жирних кислот, які позитивно впливають на очі та мозок. Дослідження показали, що споживання омега-3 допомагає при симптомах депресії, а також сприяє уповільненню погіршення когнітивних функцій, що приходить з віком.
Багато виробників кладуть до консерви велику кількість натрію, що може призвести до підвищення кров'яного тиску та серцево-судинних проблем.
Крім того, консервований тунець може містити занадто багато жиру для однієї закуски, якщо в ньому додатково міститься олія. Це варто враховувати при складанні дієти.
Не багато споживачів знають про ризик впливу ртуті, яка може бути присутня в рибі у підвищеній кількості. Проте цей аспект залежить від виробника, тому важливо обирати якісну продукцію.
При виборі консервованого тунця варто звернути увагу на наступне:
На банці обов’язково має міститись напис "тунець". Це гарантує, що в ній саме тунець, а не інша подібна риба.