У Миколаєві на розгляд депутатів винесли проєкт рішення, який зокрема, мав на меті розробку нової Схеми теплопостачання міста, на яку планували витратити 10-15 мільйонів гривень.
Як повідомляє кореспондент 0512, це питання обговорювалось на сесії міськради, 30 травня. Директорка департаменту енергетики, енергозбереження та інноваційних технологій Алла Луцька, розповіла, що на голосуваня винесено проєкт рішення про продовження терміну дії та внесення змін та доповнень до рішення Миколаївської міської ради від 23.12.2016 № 13/12 "Про затвердження міської Програми енергозбереження "Теплий Миколаїв" на 2017-2023 роки". Вона уточнила, що до програми "Теплий Миколаїв", вносять заходи по створенню нової Схеми теплопостачання. За її словами, недоцільно вносити зміни у Стару схему, тому пропонують створити нову з залученням інвестиційних коштів
— У 2018 році укладався договір про закупівлю послуги з розробки Схеми теплопостачання міста. Відповідно до цього договору виконавець мав надати розроблену схему, якість якої відповідає технічному завданню. У 2019 році було відкрито кримінальну справу, проведено обшук у департаменті та вилучено оригінали Схеми теплопостачання. Було призначено судову експертизу, якою було встановлено, що частина робіт, які наведені у калькуляції кошторисної вартості, не виконувались і послуги не відповідають умовам договору. У зв’язку з тим, що справа розглядається в суді, ми не можемо використовувати програму. Згідно висновку експертизи, внесення змін у Схему є недоцільним та неможливим. Наразі ми вивчали історію по Україні з оформлення таких Схем і ми отримали розуміння, що вона буде коштувати від 10 до 15 мільйонів гривень. Вирішується питання про залучення інвестиційних коштів і ведуться перемовини. Але ми перестрахувалися і заклали у програму частину коштів місцевого бюджету – 7,5 мільйонів, якщо виникне питання співфінансування, якщо необхідно буде залучити грантових коштів, - повідомила чиновниця.
Також депутат Панченко запронував проголосувати, але з правками, а саме розділити це питання: окремо про розробку Схеми теплопостачання та окремо по Порядку відшкодування відсоткових ставок або частини тіла кредиту залученими в кредитно-фінансових установах кредитами на впровадження заходів з енергозбереження та енергоефективності у житловому фонді Миколаєва.
Проте проєкт рішення не набрав необхідної кілкості голосів ні з правкою, ні без не. Нагадаємо, що для позитивного ухвалення рішення необхідно 28 голосів депутатів.