У рамках Європейського морського Дня в Миколаєві пройшов саміт «На шляху до стійкої морської економіки, під час якого присутні мали змогу напрацювати ідей щодо відновлення блакитної економіки регіону.
Про це повідомляє 0512 посиланням на Центр підтримки Бізнесу.
«Ми з вами розуміємо, що розвиток економіки, розвиток країни неможливий без тісної співпраці з органами влади. В місті Миколаєві в нас реалізована чітка система взаємодії і спільне розуміння важливості морської галузі та розвитку блакитної економіки, як для Миколаєва, так і для області», - зазначив Артем Ващиленко.
Перший заступник міського голови Віталій Луков додав, що міськрада також є членом Морського кластера України. Мерія працювала на програмою розвитку річок, зокрема, цю програму прийняли і виділили кошти, але почалась війна.
«Ми працювали над програмою розвитку річок, хоча річка – це не море, але море починається з річки. Ми прийняли цю програму, були виділені відповідні кошти для її реалізації, але війна втрутилася. Я впевнений – цю програму ми продовжимо. Миколаїв і вода – дві невід'ємні речі. Ми повинні один одного і доповнювати, і збагачувати», - зазначив перший заступник Миколаївського міського голови Віталій Луков.
Наразі великі європейські інституції працюють над майстер-планом відновлення Миколаєва, враховуючи й розвиток прибережних зон та підприємств блакитної економіки.
«В контексті «блакитної економіки», то у нас є п'ять мініпроектів, які ми готуємо до презентації нашим партнерам. Всі ці проекти пов'язані з водою», - доповнив він.
Для довідки: Блакитна економіка (blue economy) – важлива частина сталої світової економіки по попередженню негативних кліматичних змін, збереження морського та океанського просторів. Спільно з зеленою угодою (green deal), блакитна економіка формує стратегічний курс Євросоюзу на майбутні десятиліття. За ініціативи Європейської комісії, Україна приєдналась до ініціативи “Фонду розвитку блакитної економіки в Чорному морі”, куди входить також Грузія, Туреччина, Болгарія, Румунія та рф.
Читайте також: У Миколаєві планують розробити необхідну документацію по п’яти проєктам, що передусім пов’язані з “блакитною економікою”.