Сегодня:
Последние записи
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
У Полтавській області в будинку заступника голови села знайшли тіла пенсіонерки та її сина. Причини та обставини загибелі господарів оселі з’ясовує слідство. Про це повідомляє відділ комунікації по...
Відповідний лист про наміри співпраці підписали Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та президент міста Люблін Кшиштоф Жук.Про це повідомляє Житомирська міська рада.«Люблін прихистив у себе ...
«Пакунок малюка» – це одноразова натуральна допомога від держави сім’ям, у яких народилася дитина*. Мета цієї програми – підтримати родину новонародженого та допомогти їй забезпечити належний догля...
Баннер

Як переселенцям стати на облік для отримання житла - приклад Чернівців

2023-06-04 14:19:05
Источник: https://www.06239.com.ua/

Як переселенцям стати на облік для отримання житла - приклад Чернівців

Що у Чернівцях треба зробити переселенцям, щоб стати в чергу на отримання житла.

У Чернівецькій громаді офіційно зареєстровано близько 44 тисяч переселенців - це ті, хто мають довідки. Таку цифру озвучила директорка Департаменту соціальної політики Чернівецької міськради Наталія Фрунзе.

Як повідомляла раніше Чернівецька ОВА, фактично на територіях громад проживають 70 027 внутрішньо переміщених осіб. З них найбільша кількість переміщених осіб з Києва - 17 555 осіб (20%), Харківської області - 14 502 особи (16%) та Донецької області - 12 658 осіб (14%).

За словами Наталії Фрунзе, однією з головних потреб для переселенців лишається житло. Звісно, фінансово спроможні переселенці знімають квартири, але гроші на це є далеко не у всіх. 

Де у Чернівцях розміщують переселенців і що ще планують для них будувати

Як нам розповіла посадовиця, Чернівецька територіальна громада працює над тим, щоб забезпечити житлом тих переселенців, яким фактично нікуди повертатись. 

Так, у квітні 2023 року відкрилося модульне містечко для ВПО. Воно розраховане на 223 людини. Станом на середину травня там поселили 87 осіб.

Також у Чернівцях є приватні прихистки та комунальні (школа та три садочки). 

Ще при департаменті соціальної політики працює Центр “Турбота” для людей з інвалідністю.

Крім того, надається прихисток у кризовій кімнаті для жінок, які постраждали від насильства.

А за гроші донорів зараз робляться ремонти по вулицях Шкільна, 25 та Полєтаєва, 10. Там будуть смарт-квартири.

В районі вулиці Сторожинецької виділили земельну ділянку для будівництва соціальних квартир. 

Як переселенцям стати в чергу на житло

Переселенці можуть ставати в чергу на отримання житла. Наталія Фрунзе каже, що з 44 тисяч офіційно зареєстрованих переселенців на квартирному обліку знаходяться 723 особи. Така невелика кількість може пояснюватись тим, що люди не знають про існування подібного обліку.

Отже, аби претендувати на соціальне житло, необхідно: бути офіційно зареєстрованим як внутрішньо переміщена особа, стати на квартирний облік та підпадати під одну з категорій, які можуть у першу чергу отримати житло.

Тобто на квартирний облік може стати будь-хто з ВПО. Тільки не пільговим категоріям чекати доведеться дещо довше.

Які пільгові категорії у першу чергу можуть отримати житло:

  • Багатодітні сімʼї;

  • Люди похилого віку;

  • Родини військових (у тому числі загиблих та зниклих безвісти);

  • Матері, які самостійно виховують дітей.

  • Сироти;

  • Люди з інвалідністю.

Що треба, щоб стати на квартирний облік

Аби стати на квартирний облік, спочатку треба отримати статус ВПО. Це можна зробити через ЦНАП по вул. Героїв Майдану, 7 або через “Дію”. 

Далі - звернутися до міської ради (Центральна площа, 1) або в управління комунальної власності (Якоба фон Петровича, 18). Там написати заяву та зʼясувати, який перелік документів треба додати.

Якщо людина отримує житло

Коли переселенець отримує житло, воно має статус тимчасового і знаходиться у комунальній власності. Умова від міжнародних організацій, які фінансують будівництво - людина може жити там до трьох років.

Таке житло переводити під щось інше неможливо. Його неможливо приватизувати чи продати. Воно залишається соціальним для ВПО.

Звісно, кожен випадок переселенця будуть розглядати індивідуально. Йдеться, наприклад, про ситуації, коли в рідному місті у людини власного житла вже не залишилось, повертатись нікуди, а у Чернівцях соціальна квартира - тільки на три роки.

Наталія Фрунзе каже, що мають бути якісь державні програми та фінансування. Люди не залишаться сам на сам зі своєю бідою, і ніхто їх не буде виселяти.  


Суспільство
Щодня о 9:00 ми вшановуємо памʼять всіх українців, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації.Як повідомляє сайт 0564.ua, вшанування запроваджено 16 березня 2022 року Указом Прези...
Суспільство
Серед правопорушень, вчинених з початку року водіями, 16 – керування транспортними засобами у нетверезому стані.Також з початку 2024 року у м. Бердичеві сталися 5 дорожньо-транспортних пригод з мех...
Суспільство
В місті Хуст на Закарпатті 9 січня сталася пожежа в гуртожитку. Загоряння виникло в кімнаті на третьому поверсі п’ятиповерхової будівлі.Про це повідомили на сайті ДСНС Закарпаття. За інформацією ві...
Суспільство
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...