Сегодня:
Последние записи
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
У Полтавській області в будинку заступника голови села знайшли тіла пенсіонерки та її сина. Причини та обставини загибелі господарів оселі з’ясовує слідство. Про це повідомляє відділ комунікації по...
Відповідний лист про наміри співпраці підписали Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та президент міста Люблін Кшиштоф Жук.Про це повідомляє Житомирська міська рада.«Люблін прихистив у себе ...
«Пакунок малюка» – це одноразова натуральна допомога від держави сім’ям, у яких народилася дитина*. Мета цієї програми – підтримати родину новонародженого та допомогти їй забезпечити належний догля...
Баннер

Під виглядом відомого благодійного фонду зловмисники привласнили понад мільйон гривень

2023-06-08 22:40:25
Источник: https://www.0362.ua/

Під виглядом відомого благодійного фонду зловмисники привласнили понад мільйон гривень

Організаторам шахрайської схеми загрожує до восьми років позбавлення волі після того, як виявили, що вони збирали гроші в Інтернеті, видавши себе за псевдоблагодійників, які підтримують українських захисників. Понад дві тисячі людей стали жертвами цієї схеми, пожертвувавши гроші, які потім зловмисники використовували на свій розсуд.

Розкриття цієї шахрайської схеми стало можливим завдяки спільним діям співробітників Департаменту кіберполіції, слідчих Голосіївського управління поліції Києва та співпраці з представниками ПриватБанку та МоноБанку.

Подружжя з Миколаївщини, яке було втягнуте в цю злочинну схему, використовувало відеозвернення відомого громадського діяча та записи різних підрозділів Збройних Сил України. Організатори схеми додавали текст з номерами банківських карток, які були під їхнім контролем, до відеозаписів, де оголошувалися збори коштів на потреби ЗСУ або лікування поранених захисників. Таким чином, зловмисники отримували благодійні пожертви, які потім використовували на свої особисті потреби.

Попередніми підрахунками встановлено, що зловмисники успішно отримали перекази від понад двох тисяч громадян на загальну суму більше мільйона гривень.

Один з підозрюваних чоловіків був затриманий згідно з процедурою, передбаченою статтею 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Під час обшуку в оселі зловмисників правоохоронці вилучили ноутбук, мобільні телефони та банківські картки. Кіберполіцейські виявили на цих засобах записи відео, які використовувалися для шахрайських грошових зборів.

Розпочато кримінальне провадження за частиною 3 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Чоловікові було оголошено про підозру, і наразі розглядається питання щодо обрання запобіжного заходу.

За цими злочинами підозрюваному може бути призначено до восьми років позбавлення волі.

Після проведення першочергових слідчих дій та експертизи вилученої техніки і банківських карток буде встановлена юридична кваліфікація дій дружини фігуранта.

Процесуальне керівництво у цьому розслідуванні здійснюють прокурори Голосіївської окружної прокуратури Києва.

Кіберполіція рекомендує громадянам переказувати гроші на благодійність виключно через офіційні фонди або на рахунки відомих громадських активістів. Також важливо завжди звертати увагу на кількість підписників та активність на сторінках соціальних мереж. Акаунти відомих осіб, як правило, мають підтверджену автентичність.

З метою запобігання подібним шахрайствам, Кіберполіція рекомендує громадянам завжди переказувати гроші на благодійні цілі лише через офіційно зареєстровані фонди або на рахунки відомих і довірених громадських активістів. Перед здійсненням переказу варто перевірити достовірність і автентичність благодійної організації, зв'язавшись з нею безпосередньо через офіційні контакти, перевірити її репутацію та діяльність.

Також, слід бути уважними при спостереженні соціальних мереж. Рекомендується звертати увагу на кількість підписників та активність профілю. Відомі особи часто мають верифіковані акаунти, які підтверджують їхню автентичність.

В разі будь-яких сумнівів щодо благодійних зборів або підозрілих ситуацій рекомендується звертатися до правоохоронних органів та повідомляти про можливі шахрайські дії. Кіберполіція веде постійну роботу щодо виявлення та припинення шахрайських схем в Інтернеті, забезпечуючи безпеку громадян у цифровому просторі.


Суспільство
Щодня о 9:00 ми вшановуємо памʼять всіх українців, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації.Як повідомляє сайт 0564.ua, вшанування запроваджено 16 березня 2022 року Указом Прези...
Суспільство
Серед правопорушень, вчинених з початку року водіями, 16 – керування транспортними засобами у нетверезому стані.Також з початку 2024 року у м. Бердичеві сталися 5 дорожньо-транспортних пригод з мех...
Суспільство
В місті Хуст на Закарпатті 9 січня сталася пожежа в гуртожитку. Загоряння виникло в кімнаті на третьому поверсі п’ятиповерхової будівлі.Про це повідомили на сайті ДСНС Закарпаття. За інформацією ві...
Суспільство
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...