Як тільки зазеленіє навесні травичка, активізуються кліщі. Вони не здаються такими страшними, якщо їх вчасно виявити та знешкодити. Та виймати їх потрібно так, щоб не залишати частинки в шкірі.
Дитячий ортопед-травматолог Тарас Вакар розповів про це на своїй сторінці у Фейсбук.
Кліщ при потраплянні на шкіру глибоко впивається в неї, щоб дістатися до крові. Якщо його тягнути, то його частинки можуть залишитися. А це може спричинити зараження певними інфекціями.
Цей метод є застарілим та недієвим. Багато хто вважає, що олія перекриє доступ кисню до кліща, і він може задихнутися. Але може статися навпаки. Комаха дихає задньою частиною тільця. Від олії він може задихнутися, та всеодно залишиться в тілі.
Крім того, від стресу він може випустити в організм шкідливі речовини та збудники інфекцій. А це завдасть ще більшої шкоди.
За порадою лікаря, можна змочити будь-якою маззю медичну вату. Далі треба сильно натискаючи на місце укусу, витерти кліща круговими рухами. Після такої процедури кліщ сам вийде зі шкіри.
Комаху потрібно зберігати для проведення дослідження на інфекційні збудники. Такі аналізи робляться в спеціальних лабораторіях.
Кліщ має бути живим та поміщеним в баночку на вологу вату або тканину. Так його потрібно доставити до лабораторії.