Події лютого-квітня 2022-го року назавжди закарбуються в пам’яті чернігівців. Хоча й усвідомити те, що відбулося, гадаємо, ми зможемо не зараз,а лише у мирний час – після української перемоги.
Це був не тільки період, коли українські воїни героїчно відбивали атаки російських окупантів, а й час, коли кратно збільшилася небезпека, а ось звичний комфорт – від води у крані до можливості спати у власному ліжку, зник.
Зокрема, проблеми торкнулися й поховання померлих. Як ми розповідали, під час облоги у моргах ставили додаткові рефрижераторні установки, а людей, через те, що кладовище «Яцево» знаходилося на лінії фронту, доводилося ховати у місцях, де до того не ховали багато років.
Напевне, всі українців та багато хто у світі знає, що під час того, як російські окупанти руйнували Маріуполь, людей там часто ховали просто біля багатоповерхівок чи у городах. Як нам вдалося дізнатися, подібне, хоча й, на щастя, у значно менших масштабах, було і у Чернігові. Тому ми вирішили дізнатися чи перепоховали тих людей, яких ховали біля будинків, та хто має платити, якщо родичи вирішать перепоховати близьку людину на «Яцево».
-Заперіод лютий-квітень2022рокуу Черніговібулоздійснено7 хаотичнихпохованьбіляприватнихтабагатоповерховихбудинків.Всі тілазагиблихгромадянбулизразуперепохованінакладовище«Яцево» післяприпинення активної фази (бойових дій, - прим.) у Чернігові, - розповідає начальник КП «Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування» Володимир Куліш.
Як зазначає чиновник, під час облоги на кладовищі «Ялівщина» було поховано 1056 людей у могилах загального поховання. З них на «Яцево» після закінчення облоги міста, перепоховали 201-у людину, причому за кошти їх родичів:
-Перепохованняпомерлихосібздіснюєтьсязарахунокродичів загиблих,відповіднодост..21«ЗаконуУкраїни»«Пропохованнята похоронну справу», - каже пан Куліш.
Нагадаємо, наразі у Чернігові триває обговорення меморіалізації пам’яті про облогу-2022. Зокрема, пам’ятні таблички хочуть встановити на місцях активних бойових дій та загибелі цивільного населення.