Для того, щоб зменшити рівень шуму в містах та селах, парламент може заборонити керування автомобілями без глушників.
Український уряд вивчає можливість впровадження заборони для водіїв, які керують автомобілями без глушників.
Михайло Подоляк, радник голови Офісу Президента, підкреслив, що правила, які діють зараз, не дозволяють поліції зупиняти водіїв транспортних засобів, які схожі за звучанням до іранських безпілотників “Шахед”. Та новий законопроєкт, над яким працюють сьогодні депутати, має врахувати цю проблему та забезпечити її вирішення.
За словами Подоляка, характерною рисою вільного суспільства є те, що все, що у ньому прямо не заборонено, має вважатися дозволеним. Якщо транспортні засоби створюють занадто багато шуму, то це питання має бути обговорено народними депутатами та врегульоване відповідними нормативними актами.
Крім того, Верховна Рада України розглядає законопроект про визнання іноземних сертифікатів відповідності, за винятком російських та білоруських. Така законодавча ініціатива має спростити митне оформлення імпортних автомобілів на підставі реєстраційних документів та документів на право власності.
Якщо це правило вступить в дію, загальна вартість імпорту вживаних автомобілів знизиться, приблизно, на 100-200 доларів США. Але “списані” автомобілі, без належних реєстраційних документів, все одно потребуватимуть сертифікації.
Потенційна заборона на автомобілі без глушників, ймовірно, буде підтримана людьми, яким цей шум заважає. Поліцейські ж, у свою чергу, отримають повноваження стосовно ефективного вирішення цього питання.
Крім того, запропоновані зміни в законодавстві щодо іноземних сертифікатів відповідності показують прагнення України дозволити своїм громадянам імпортувати вживані автомобілі за більш доступною ціною.
На завершення, обговорення українським урядом питання про введення заборони на автомобілі без глушників та постійні зусилля щодо запровадження нового законодавства для визнання іноземних сертифікатів відповідності є позитивними кроками на шляху до зниження рівня шуму та економічних вигод для громадян України.
Вирішуючи ці питання шляхом коригування нормативно-правових актів, уряд прагне створити більш гармонійне та економічно ефективне середовище як для власників автомобілів, так і для широкої громадськості.