Згідно з Законодавством України, повістки бувають чотирьох видів. І отримати їх, залежно від сімейного статусу, стану здоров’я та інших чинників, можуть чоловіки віком від 18 до 60 років.
Про види повісток, їхнє призначення та правила вручення розповіла голова прес-служби Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Марія Левко.
Законом передбачено чотири види повісток. А саме:
Повістка для уточнення даних. Цей документ вручають військовозобов’язаному для уточнення та оновлення інформації про склад сім'ї, стан здоров’я, місце роботи тощо.
Повістка на проходження військово-лікарської комісії. Ця повістка за підписом начальника ТЦК зобов’язує пройти медичне обстеження. До повістки додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов'язаного. Після медкомісії у цій картці буде вказаний висновок військово-лікарської комісії про придатність, непридатність чи обмежену придатність до військової служби.
Повістка для призову на строкову військову службу. Ця повістка передбачає призов на строкову військову службу.
Мобілізаційне розпорядження. Ця повістка вручається військовозобов'язаному після проходження медкомісії, якщо його визнано придатним до проходження військової служби.
Зауважимо, що призов на строкову службу не відбувається під час воєнного стану відповідно до статті 18−1 Закону про військовий обов’язок і військову службу.
Зараз такі повістки не видають, адже наразі призов на строкову військову службу до ЗСУ та інших військових формувань не проводиться через загальну мобілізацію, ― повідомила Марія Левко.
Правила вручення повісток до кінця не відрегульований Законодавством, тому наразі їх можна отримати з рук уповноваженої особи в будь-яких публічних місцях, на блокпостах та адресно.
Перед врученням людині повістка має бути заповнена, згідно з усіма нормами, та підписана начальником ТЦК.
У будь-якій повістці мають міститися такі дані:
У юридичних колах дискутують стосовно заповнення повістки вже після перевірки документів. За словами експертів, в юридичній практиці бувають різні підходи судів та їх рішень щодо правомірності вручення повісток у такий спосіб, тому кожен випадок індивідуальний.