Сегодня:
Последние записи
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
У Полтавській області в будинку заступника голови села знайшли тіла пенсіонерки та її сина. Причини та обставини загибелі господарів оселі з’ясовує слідство. Про це повідомляє відділ комунікації по...
Відповідний лист про наміри співпраці підписали Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та президент міста Люблін Кшиштоф Жук.Про це повідомляє Житомирська міська рада.«Люблін прихистив у себе ...
«Пакунок малюка» – це одноразова натуральна допомога від держави сім’ям, у яких народилася дитина*. Мета цієї програми – підтримати родину новонародженого та допомогти їй забезпечити належний догля...
Баннер

На Полтавщині провели перші регіональні командно-штабні навчання з кібербезпеки

2023-07-01 19:42:31
Источник: https://www.0532.ua/

На Полтавщині провели перші регіональні командно-штабні навчання з кібербезпеки

Фото: сайт ПОВА.

У Полтавській області відбулися перші регіональні командно-штабні навчання з кібезбезпеки. Організували їх із метою тестування чинних у державі систем реагування на кіберінциденти, а також можливостей комунікування в умовах виникнення кризової ситуації.

Про це 30 червня повідомила пресслужба Полтавської ОВА.

«Цього року вперше НКЦК запроваджує практику проведення регіональних і галузевих командно-штабних навчань із питань кібербезпеки. У заході взяли участь представники НКЦК, СБУ, Нацполіції, Держспецзвʼязку, підприємств нафтогазвидобування, агропромисловості й машинобудування. Акцентували на важливості кіберзахисту об’єктів промисловості та критичної інфраструктури. Окремо розглянули алгоритм комунікації та дій у разі кібервипадків», — розповів начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Керівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО України, секретаря НКЦК Наталії Ткачук розповіла, що напередодні повномасштабного вторгнення рф до України завдяки проведенню ТТХ на стратегічному рівні було відпрацьовано механізм взаємодії під час реагування на кібератаки та ухвалені необхідні рішення НКЦК.

«Усі суб’єкти кібербезпеки були підготовлені – Україна злагоджено відреагувала на масштабні кібератаки рф, що дозволило мінімізувати їхні наслідки. Тож тепер цей успішний досвід ми будемо масштабувати по всій країні», – зазначила Наталія Ткачук.

Також відбулося третє регіональне засідання національного кластеру кібезбезпеки на тему «Кібербезпека у провідних галузях регіону».

«Загалом це двадцятий ювілейний кластер, який став новим етапом. Уперше ми провели регіональні командно-штабні навчання з кібербезпеки. Впевнений, будемо продовжувати розривати цей напрям і досягати нових цілей, покращувати координацію, більше знайомитися й обмінюватися інформацією», – розповів керівник управління забезпечення діяльності НКЦК Сергій Прокопенко.

Міжнародні партнери, представники приватного бізнесу, держаного сектору і підприємств провідних галузей промисловості обговорили виклики й загрози з кібербезпеки в енергетичній, газовій і нафтовидобувній галузях і на регіональних підприємствах.

«Щодня цифровізація в Україні набирає обертів. Усі підприємства, незважаючи на сферу їх діяльності, впроваджують сучасні технології, після втілення яких важливо продумати алгоритми інформаційної безпеки. Тому акцентуємо увагу на цій темі», – зауважив Ігор Панченко.

Керівник з операційної діяльності CRDF Global Михайло Верич наголосив, що кластер продовжує бути механізмом для покращення координації, розширення діалогу, обміну досвідом, можливості поширення кращих практик та кейсів.

«Найголовніше, що кластер – це інструмент, який дозволяє створити важливу ланку в системі кіберзахисту. Наголосити, що чіткий розподіл ролей і розроблення спільної мети – це фундамент для ефективної взаємодії та майбутньої перемоги», – розповів Михайло Верич.

Серед інших спікерів кластеру були заступник міністра енергетики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Фарід Сафаров Каміл Огли, директор з практики глобального розвитку та інновацій університету Пердью Меррі МакДонау, регіональний директор Агентства з кібербезлеки та безпеки інфраструктури Державного департаменту США Білл Райян.

Крім того, Дмитро Лунін та Ігор Панченко взяли участь у пресконференції щодо кібербезпеки Полтавщини. 

Заходи провели за підтримки Полтавської ОВА, Національного координаційного центру кібербезпеки спільно з CRDF Global за підтримки Державного департаменту США.

Нагадаємо, професор полтавського педуніверситету, інструктор із топографії, орієнтування та безпілотників Ігор Сердюк отримав відзнаку «За сприяння Збройним Силам України» від міністра оборони Олексія Резнікова.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.


Суспільство
Щодня о 9:00 ми вшановуємо памʼять всіх українців, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації.Як повідомляє сайт 0564.ua, вшанування запроваджено 16 березня 2022 року Указом Прези...
Суспільство
Серед правопорушень, вчинених з початку року водіями, 16 – керування транспортними засобами у нетверезому стані.Також з початку 2024 року у м. Бердичеві сталися 5 дорожньо-транспортних пригод з мех...
Суспільство
В місті Хуст на Закарпатті 9 січня сталася пожежа в гуртожитку. Загоряння виникло в кімнаті на третьому поверсі п’ятиповерхової будівлі.Про це повідомили на сайті ДСНС Закарпаття. За інформацією ві...
Суспільство
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...