Сегодня:
Последние записи
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
У Полтавській області в будинку заступника голови села знайшли тіла пенсіонерки та її сина. Причини та обставини загибелі господарів оселі з’ясовує слідство. Про це повідомляє відділ комунікації по...
Відповідний лист про наміри співпраці підписали Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та президент міста Люблін Кшиштоф Жук.Про це повідомляє Житомирська міська рада.«Люблін прихистив у себе ...
«Пакунок малюка» – це одноразова натуральна допомога від держави сім’ям, у яких народилася дитина*. Мета цієї програми – підтримати родину новонародженого та допомогти їй забезпечити належний догля...
Баннер

Волонтерство на другому році війни не згасає. Як допомагають переселенцям

2023-09-09 15:33:27
Источник: https://allday.kr.ua

Волонтерство на другому році війни не згасає. Як допомагають переселенцям

Війна в Україні почалась не у 2022 році. Люди страждають від неї ще з 2014, коли на сході почали захоплювати перші адміністративні будівлі і встановлювати невідомі нікому прапори “республік”. Волонтери - це ті люди, які не зі слів знають, що ще тоді доводилось переживати людям з Донецької та Луганської областей.

Благодійний фонд “Руки милості” у Чернівцях ще задовго до 24 лютого 2022 року почав допомагати переселенцям та нужденним людям. Як нам розповів один з координаторів благодійного фонду Сергій Чабан, в кінці 2015 року виникла ідея відкрити організацію для кращої координації зусиль та діяльності, направлених на допомогу постраждалим від війни та переселенцям. Спочатку координація відбувалась через церкви з різних областей України, зокрема, з Донецької області та у містах, куди переїхали переселенці.  Допомога надавалась і у самих Чернівцях, її також відправляли і в інші регіони. Мова йшла про забезпечення базових потреб: продукти харчування, одяг, засоби гігієни, посуд та меблі для людей, які переїхали в необлаштовані помешкання. 

У 2016 році для того, щоб прийняти людей у Чернівецькій області, благодійники викупили приміщення у Новоселиці, зробили його реконструкцію і облаштували 11 квартир для прийняття переселенців. У 2017 році центр для тимчасового проживання нужденних людей було вже відкрито. 

З початком повномасштабного вторгнення благодійний фонд продовжив свою діяльність за кількома напрямками. Продовжує працювати соціальний центр для тимчасового проживання переселенців і малозабезпечених осіб, роздаються речі першої необхідності, засоби гігієни та продукти харчування. 

З весни минулого року в благодійному фонді додалися нові програми. Це фінансова допомога, яку виплачував міжнародний донор. На отримання такої підтримки зареєструвались 1750 людей на суму 11,5 млн грн. Також є проєкт дитячих денних центрів у південних та східних областях. Таких за іноземного фінансування вже відкрили 11. Є програми допомоги шелтерам - центрам компактного проживання переселенців в різних областях України. 

Один з великих проєктів, який вдалось реалізувати у 22 областях України за грантові кошти - це проєкт на 50 тисяч продуктових наборів, розрахований на 125 тисяч осіб. 

Крім того, благодійний фонд займається евакуацією. За словами Сергія, за цей час вдалось врятувати більше 2,5 тисяч людей з прифронтових територій. Більше 8 250 людей розселили на території Чернівецької області та в Румунії для проживання. 

Ці поїздки пов’язані з ризиками - каже Сергій. Були випадки, коли автобуси були обстріляні. На щастя, ніхто з волонтерів не загинув. 

Сьогодні перед переселенцями, які вже виїхали з окупованих територій чи міст, де зараз точаться бої, постає нова потреба - у власному житлі. У більшості випадків ці люди вже працюють та орендують квартири чи будинки. Проте, є певна категорія людей, яка потребує допомоги у базових речах та продуктах і зараз. Тому про цих людей треба дбати і сьогодні. 

На другий рік повномасштабної війни можливості багатьох людей дійсно вичерпуються - зізнається Сергій Чабан. Але, разом з тим, є люди, які продовжують допомагати. Головне - бачити потреби і відчувати їх. Коли ми спрямовуємо зусилля на це, то і ресурс з’являється. 

“Навіть після того, як можливості багатьох людей і церков виснажились, у нас насправді, починаючи з минулого року, минулої весни, з початку повномасштабної війни, ресурсів, які надійшли сюди, збільшилося в рази”

З лютого 2022 року по сьогодні вже передано більше 5 тисяч тонн допомоги - каже Сергій. Роль у цьому грає інформування про масштаби потреб. Також це включення у допомогу великих міжнародних донорів, які на постійній основі надають систематичну допомогу. 

“Приємно усвідомлювати, що наша діяльність реально допомагає і приносить користь людям. Це надихає і вертає сили, щоб далі працювати і діяти на користь країні і громадянам”.

Про діяльність організації та допомогу можете дізнатись на їх офіційному сайті:  https://armsofmercy.org.ua/




Суспільство
Щодня о 9:00 ми вшановуємо памʼять всіх українців, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації.Як повідомляє сайт 0564.ua, вшанування запроваджено 16 березня 2022 року Указом Прези...
Суспільство
Серед правопорушень, вчинених з початку року водіями, 16 – керування транспортними засобами у нетверезому стані.Також з початку 2024 року у м. Бердичеві сталися 5 дорожньо-транспортних пригод з мех...
Суспільство
В місті Хуст на Закарпатті 9 січня сталася пожежа в гуртожитку. Загоряння виникло в кімнаті на третьому поверсі п’ятиповерхової будівлі.Про це повідомили на сайті ДСНС Закарпаття. За інформацією ві...
Суспільство
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...