Для багатьох українців бутерброди з червоною ікрою є невід'ємним атрибутом новорічного столу. Проте, обираючи делікатес на свято, слід бути обережними, оскільки як раз перед Різдвом та Новим роком традиційно активізується продаж фальсифікату ікри. Причому підробка може бути не тільки серед бюджетного сегменту, а й серед дорогого товару.
Фахівці з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Держпродспоживслужби дали українцям кілька рекомендацій, як вибрати справжню якісну ікру.
Українцям радять купляти ікру у великих мережевих магазинах, де ризики зустріти підробку набагато нижчі, а також забезпечуються правильні умови зберігання товару.
Краще обирати ікру в скляних банках, в яких продукт не окислюється. Ще одним плюсом такої ємності є те, що вона прозора, тому можна оцінити зовнішній вигляд товару.
Взявши баночку з ікрою в руки, варто звернути увагу на такі нюанси:
Від ікри на вагу, яка не має жодного маркування і яку могли багато разів заморожувати та розморожувати, а також додавати різні домішки, краще відмовитися.
Слід враховувати, що видобуток ікри ведеться у липні-серпні. Якщо на товарі вказано інший місяць, значить, солили морожену ікру. Якість такої продукції нижча.
На пакуванні має бути зазначений сорт ікри. Найкраще вибирати перший – він означає, що в банці ікра лише одного виду риби. Також рекомендується подивитися на вміст солі, який не має перевищувати 5-6%.
Якісна ікра має бути розсипчастою, мати ядро. Колір продукту однорідний, запах - легкий рибний. Штучну ікра, що виготовлена з желатину або водоростей, жорстка, без ядра, дуже солона та має виражений риб'ячий запах. Якщо кинути кілька ікринок в гарячу воду, то штучна ікра розчиниться.