У Львівському муніципальному мистецькому центрі впродовж двох місяців триватиме виставка про українські музичні феномени від 1980-х до сьогодні та музику низових спільнот як інструмент у розбудові незалежності. Відкриття виставки – 27 грудня.
Про це повідомили у пресслужбі ЛМР.
«Вільна музика: українські низові ініціативи від 1980-х до 2020-х» – це виставка, що виникла в результаті ґрунтовного дослідження незалежних українських музичних ініціатив. Автори пропонують розглянути історію незалежної музики через призму спільнот, низових ініціатив та дослідити, як музика впливала на громадянське суспільство, віддзеркалювала та супроводжувала суспільні зміни та настрої.
«Теми та проблеми, з якими ми стикаємося сьогодні, не виникли вчора, а були актуальними й для попередніх поколінь, тільки втілювалися в артефактах інших часів. Добірку артефактів й цайтґайстів – від аналога до діджиталу, від паперових колажів до видруків на 3D-прінтері, від саморобних афіш до технологій із залученням ШІ – шукайте на “Вільній музиці”», – розповідає Олена Погонченкова, кураторка та дослідниця проєкту «Вільна музика», авторка Bubblegum zine.
Організатори виставки прагнуть показати, що винятковий сплеск культури, який ми бачимо зараз, виник не на порожньому місці. Сучасні молоді музиканти продовжують культурну тяглість від попередніх поколінь.
Відвідувачі довідаються, як виглядали перші українські рейви, як перетворити дитячу іграшку на музичний нойз-інструмент та які експериментальні гурти потрапили на «Територію А». Крім цього вони зможуть «повзаємодіяти» з деякими експонатами виставки, відкрити для себе нові яскраві імена української музики, а також долучитися до низки освітніх подій у рамках програми.
Протягом всієї виставки, яка триватиме 2 місяці, проходитиме збір для організації Musicians Defend Ukraine — благодійного фонду підтримки діячів української музичної індустрії, які зараз на фронті.
Читайте також: 64-річний львівʼянин допомагав ухилянтам виїхати за кордон