Мігрень – це сильний пульсуючий або пекучий головний біль. Крім цього можуть додаватись нудота, слабкість, дискомфорт від світла та звуків. Це все приблизно на добу позбавляє людину здатності займатись будь-якими справами.
Мігрень часто розвивається за стадіями, їх розрізняють 4. Продромальна стадія починається приблизно за 24 години до нападу. Характерні перепади настрою від депресії до ейфорії, потяг до їжі, часті позіхання та сечовипускання.
Аура. Яскраві спалахи в очах, райдужні смуги, сліпі плями, м'язова слабкість. Симптоми можуть тривати від 5 хвилин до години.
Стадію головного болю чи атаки. Пульсуючий біль частіше з одного боку голови, що супроводжується нудотою, блюванням або чутливістю до яскравого світла та гучних звуків. Мігрень може тривати від 4 до 72 години.
Постдромальна стадія. Головний біль та інші симптоми поступово минають. Після мігрені людина почувається виснаженою, слабкою і розгубленою. Це може тривати до доби.
Від мігрені немає ліків, але існують способи, які допомагають полегшити симптоми:
Потрібно звернутися до терапевта, якщо напади турбують понад п'ять днів на місяць і не знімаються безрецептурними знеболювальними. Для профілактики нападів невролог може призначити бета-адреноблокатори, антидепресанти чи протисудомні препарати.
Потрібно негайно викликати швидку допомогу, якщо з'явилися слабкість у руці чи з одного боку обличчя, невиразна чи спотворена мова, раптовий сильний біль голови без відомої причини, може бути ознакою інсульту.
Висока температура, ригідність шиї, сплутаність свідомості, судоми, двоїння в очах та висипання – це симптоми менінгіту.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua