Сегодня:
Последние записи
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
У Полтавській області в будинку заступника голови села знайшли тіла пенсіонерки та її сина. Причини та обставини загибелі господарів оселі з’ясовує слідство. Про це повідомляє відділ комунікації по...
Відповідний лист про наміри співпраці підписали Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та президент міста Люблін Кшиштоф Жук.Про це повідомляє Житомирська міська рада.«Люблін прихистив у себе ...
«Пакунок малюка» – це одноразова натуральна допомога від держави сім’ям, у яких народилася дитина*. Мета цієї програми – підтримати родину новонародженого та допомогти їй забезпечити належний догля...
Баннер

Російські пропагандисти поширили новий фейк про Маріуполь, - ВІДЕО

2023-12-30 05:13:22
Источник: https://www.0629.com.ua/

Російські пропагандисти поширили новий фейк про Маріуполь, - ВІДЕО

Російські пропагандисти заявили про "таємні в'язниці" у Маріуполі, в яких нібито жорстоко катували українців.

Про це у своїй програмі ненависті "60 хвилин" на телеканалі "Росія-1" повідомив її ведучий Євген Попов. Уривок із цієї передачі розмістив на своєму Youtube-каналі український журналіст Роман Цимбалюк.

"Я знімав під Широкиним звичайних людей, яких катували в маріупольських в'язницях таємних, яких ніхто не приховував, - звичайних громадян України..." - заявив російський пропагандист.

Попов стверджує, що люди начебто "поверталися з цього полону з вирваними нігтями, покаліченими тілами, бо їм там вирізали шкіру, відрізали вуха".

Російські пропагандисти поширили новий фейк про Маріуполь, - ВІДЕО, фото-1

Він назвав маріупольців фашистами та нацистами, які знущалися над співвітчизниками

За традицією російської пропаганди не обійшлося і без згадки "жахливого" "Азова", якому заборонили допомагати навіть союзники України - США.

Коментар 0629: російська пропаганда традиційно нічим не гребує, аби вкотре підігріти ненависть росіян до українців. Вони цинічно брешуть, вигадуючи жахливі історії аби виправдати повне руйнування Маріуполя та загибель кількох тисяч мирних жителів

Також нагадаємо історію протистоянь за маленьке курортне селище Широкине, про яке згадує пропагандист Попов. 

17 жовтня 2014 року в Широкине увійшла російська бронетехніка, а північніше, у напрямку Новоазовськ — Маріуполь посунуло вороже угруповання. До лютого 2015 року селище контролювали бойовики «ДНР», але формально воно вважалося «нейтральною територією».

10 лютого 2015-го розпочався наступ сил АТО в районі Маріуполя. Тоді тривали бої за Дебальцеве та район Донецького аеропорту. Новий термінал уже пав. Рішення висунутись у бік Новоазовська було необхідним, щоб відтягнути на себе частину угруповання противника із Дебальцевого.

11 лютого українські військові закріпилися на західних околицях Широкиного, а з Павлополя, Комінтернового і Саханки їм довелося відійти. Той український наступ спинився на західних околицях Широкиного, дорогою до якого звільнено такі населені пункти, як Піонерське, Сопине й Бердянське.

Декілька днів тривало протистояння, а з 14–15 лютого настав режим припинення вогню, який тривав лічені години. Незабаром наступальна операція у Широкиному завершилася, після чого бої там стали позиційними.

До 25 лютого 2015-го потужність артобстрілів з боку Росії значно ослабла, терористи вели обстріли здебільшого зі стрілецької зброї та мінометів. Результатом операції стало розширення зони впливу та зайняття важливої висоти, створення кількох ліній оборони в секторі «М». Наступ відсунув лінію фронту від Маріуполя на кілька кілометрів у східному напрямку.

На початку липня 2015 року терористи покинули околиці Широкиного. Очільник донецьких терористів Захарченко тоді сказав, що це нібито акт доброї волі.

Окрім самого Широкиного, українська армія поступово захопила висоти ліворуч від нього і взяла під вогневий контроль основні шляхи підвозу до населених пунктів: Саханка, Ленінське, Дзержинське й Комінтернове.

Це дозволило військовим помітно ускладнити життя ворогу, а його бажання вибити нас із цих висот та з самого Широкиного призвели до постійних і жорстоких протистоянь, які так і залишалися марними для бойовиків.

Згідно з Мінською угодою від 20 вересня 2014 року, ділянка Азовського узбережжя між Маріуполем і Новоазовськом, на якій розташоване Широкине, потрапила до так званої «демілітаризованої зони». Але бої за Широкине тривали і після підписання мінських домовленостей.

9 квітня 2015-го в ОБСЄ заявили про необхідність демілітаризації села, 15 квітня аналогічну пропозицію озвучила переговорна група в Мінську. Але проти цього одразу виступили жителі Маріуполя.

20 квітня 2015 року місія ОБСЄ запровадила контроль Широкиного, але впродовж першого ж тижня їх обстріляли бойовики.

Обстріли українських військових відбувалися регулярно. На початок червня 2015 року в селі лишилося всього близько 20 осіб постійного населення. 28 червня того ж року спостерігачі місії ОБСЄ на Донбасі констатували, що в Широкиному більше ніхто не живе…

За весь час оборони це село захищали бійці: 36-ї окремої бригади морської піхоти, полку «Азов», батальйону «Донбас», 79-ї окремої десантно-штурмової бригади, 59-ї окремої мотопіхотної бригади, 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, 56-ї окремої мотопіхотної бригади, Національної гвардії, ДУК «Правий сектор», УДА і підрозділів МВС.

Читайте також: Солдатская правда. Как разведчики воюют в Широкино, - ФОТОРЕПОРТАЖ


Суспільство
Щодня о 9:00 ми вшановуємо памʼять всіх українців, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації.Як повідомляє сайт 0564.ua, вшанування запроваджено 16 березня 2022 року Указом Прези...
Суспільство
Серед правопорушень, вчинених з початку року водіями, 16 – керування транспортними засобами у нетверезому стані.Також з початку 2024 року у м. Бердичеві сталися 5 дорожньо-транспортних пригод з мех...
Суспільство
В місті Хуст на Закарпатті 9 січня сталася пожежа в гуртожитку. Загоряння виникло в кімнаті на третьому поверсі п’ятиповерхової будівлі.Про це повідомили на сайті ДСНС Закарпаття. За інформацією ві...
Суспільство
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...