Складно комусь уявити новорічний стіл без Олів'є. Люди його готують з ХІХ століття. Рецептура салату поступового змінювалася. На сьогодні ця страва є дуже популярною, але вона широко відрізняється від оригіналу.
За легендою, салат Олів'є вперше з'явився в 1860-х роках, коли шеф-кухар ресторану “Ермітаж” Люсьєн Олів’є приніс цей рецепт до царської Росії, в якій тоді «бігали» за всім французським. Тоді шеф-кухар зрозумів за чим буде бігати його публіка і представив для них салат, який пізніше всі почнуть називати на його честь.
Пізніше, після смерті Люсьєна Олів'є, його рецепт був опублікований у кулінарних книгах та продовжував поширюватися по всій царській Росії. З часом, рецепт страви в залежності від регіону та смакових уподобань зазнав змін.
Цікаво, що олів’є ХІХ століття і олів’є ХХІ століття — дві абсолютно різні страви. Зараз цей салат приготувати набагато простіше та дешевше, ніж сотні років тому. Та й точний рецепт залишається достеменно невідомим.
Як готував цей салат Люсьєн Олів’є?
Перш ніж подавати страву гостям свого ресторану, Люсьєн Олів’є довго чаклував на кухні. Він витратив непристойно багато продуктів у прагненні домогтися досконалості. У результаті маестро нарізав усі інгредієнти акуратними кубиками та витончено викладав їх на тарілку. У центрі композиції він розташував гірку картоплі, яку прикрасив перепелиними яйцями, раковими шийками та корнішонами. Останнім штрихом був свіжий соус провансаль, виготовлений з добірної оливкової олії.
Розкішна страва більше була схожа на витвір мистецтва, ніж на салат. Проте, потрапивши на стіл до нетерплячого відвідувача ресторану, свій привабливий вид салат швидко втратив — гість просто перемішав його. За чутками, Люсьєн Олів’є, який таємно спостерігав за цим, спочатку дуже розгнівався. Але захоплені відгуки пом’якшили його гнів. Надалі він і сам почав подавати цей салат перемішаним. Така традиція зберігається донині.
Рецепт олів’є 19 століття
Якщо ж ви бажаєте посмакувати той самий, оригінальний салат Олів'є — спробуймо відтворити рецепт позаминулого сторіччя. Страва вийде досить вартісна, але цікава та, мабуть, смачна. Певне, що деякі інгредієнти — наприклад, рябчиків, — доведеться замінити на щось більш доступне (хоч би й перепілів?). Але загальний колорит, гадаємо, вдасться зберегти.
Що потрібно
На 2 персони:
Справді, не можна ж класичний олів'є заправляти банальним майонезом! Тож — бонус: рецепт соусу «Провансаль» з тої ж таки книги «Подарунок молодим господиням...» 1901 року.
Взяти 1 повну чайну ложку гірчиці, 0,5 столової ложки цукру, дрібку солі; 2 сирих, але краще крутих жовтки; перетирати, доки почне густішати; тоді додавати по 1 столовій ложці оливкову олію до 200 г, доки додасте усю олію та соус перетвориться на густу масу. Додати 1-2 столові ложки оцту, збити. На завершення покласти 1 столову ложку подрібнених каперсів.
На жаль, справжнього та точного рецепту салату не знає жодна людина, але якщо ви приготуєте цю найближчу варіацію салату, то ви здивуєте всіх!
Сучасна адаптація салату олів'є
Як вже проговорювалося вище, через смакові уподобання рецептура цього салату набула значних змін. До нашого часу він дійшов в іншій та в більш простій формі. Журналісти 0532.ua підібрали ще один, але вже сучасніший рецепт легендарного салату.
Олів'є класичний
Цей рецепт "Олів'є" з'явився саме в часи СРСР. У нього входять інгредієнти, які можна було знайти на прилавках магазинів тих часів, які не відрізнялися великим вибором.
Інгредієнти:
Приготування
1.Картоплю і моркву зварити "в мундирах". Зварити яйця.
2. Тим часом ковбасу і огірки нарізати дрібними кубиками.
3. Готові овочі та яйця почистити та також нарізати кубиками.
4. Дрібно нарізати цибулю.
5. Всі інгредієнти змішати, додати горошок і заправити майонезом.
6. Прикрасити зеленню.
Інформація взята за матеріалами відкритих інтернет-джерел.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.