Минулоріч Православна церква України перейшла на новоюліанський календар. Такої ж традиції літочислення дотримується й Греко-католицька церква України. Це призвело до того, що деякі православні свята українці тепер будуть відзначати на 13 днів раніше. Однак Великдень є винятком з цих змін.
Для християн східного обряду дата святкування Великодня визначається іншим чином, ніж для західних християн. Таким чином, навіть із переходом на новий календар, правила обслення дати цього свята не змінилися.
У 2024 році православні християни України святкуватимуть Великдень 5 травня, в той час як католики відзначатимуть це свято 31 березня.
Основним чинником, який впливає на розходження дат Великодня, є використання різних Пасхалій. Так, західні католики та православні використовують різні методи обчислення, через це Великдень може випадати на період від 4 квітня до 8 травня згідно з юліанським та новоюліанським календарем. Особливість православного розрахунку полягає в використанні дати весняного рівнодення, тому православний Великдень не може припадати раніше 4 квітня.