Сьогодні Буковина відзначає річницю з дня народження Івана Миколайчука
Сьогодні виповнилось би 82 роки відомому буковинському актору та режисеру Івану Миколайчуку.
Про це повідомляє Чернівецька обласна рада
За своє коротке життя, яке на жаль склало лише 46 років, Іван Миколайчук зумів створити безліч шедеврів, які надихають нас і сьогодні.
За свою кар'єру він зіграв 34 ролі в театрі та кіно, написав дев'ять сценаріїв та зрежисував два фільми. Він був актором, який випереджав свій час, завжди відкривав нові горизонти та допомагав розвивати українську культуру.
Однак, життя Івана Миколайчука не було легким. Він переживав постійне стеження радянської влади, яка звинувачувала його у націоналізмі. Але це не зупинило його від того, щоб створювати геніальні твори.
Відзначаючи день народження Івана Миколайчука, ми віддаємо шану його пам'яті та вшановуємо його внесок у розвиток українського мистецтва.
Хто такий Іван Миколайчук?
Актор народився у селянській родині з 13 дітьми. Іван Миколайчук почав свій шлях у мистецтві з самодіяльного театру у своєму рідному селі Чортория. Закінчивши середню школу в селі Брусниця, Миколайчук продовжив свою освіту в Чернівецькому музичному училищі та театр-студії при Чернівецькому музично-драматичному театрі ім. О.Кобилянської.
У 1962 році Іван Миколайчук одружився з акторкою Марією Карп'юк і разом вони продовжили своє мистецьке життя. З 1963 по 1965 роки Миколайчук навчався на кіноакторському факультеті Київського інституту театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого. Він дебютував у кіно ще студентом у фільмі Леоніда Осики "Двоє".
Іван Миколайчук став відомим завдяки ролі молодого Тараса Шевченка у фільмі "Сон" та Івана Палійчука у "Тінях забутих предків". Він знімався в обох фільмах одночасно, одержавши визнання від глядачів. "Тіні забутих предків" отримали 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях (із них — 24 Гран-прі) у 21 країні й увійшли до Книги рекордів Гіннеса.
У 1970 році вийшов фільм "Комісари", де Іван Миколайчук зіграв головну роль. Ця картина стала помітним явищем в українському кінематографі, показуючи талант актора до тонкого психологізму, контрастів і парадоксів характеру.
З фільмом "Білий птах з чорною ознакою" (1971) Миколайчук розпочав нову сторінку у своїй творчості, ставши не лише актором, але й сценаристом. У фільмі "Пропала грамота" (1972) він також був співрежисером та працював над музичним оформленням.
У 1970-х роках почалися переслідування діячів української культури, зокрема актора Сергія Параджанова. Миколайчук також зіткнувся зі звинуваченнями у націоналізмі, що призвело до його проблем з кар'єрою. Фільми "Тіні забутих предків" та "Пропала грамота" були заборонені до показу на довгий час.
Завдяки заступництву Володимира Івашка, секретаря з питань ідеологічної роботи Харківського обкому КПУ, у 1979 році Миколайчук отримав дозвіл на зйомки фільму "Вавилон ХХ". Картина здобула приз за найкращу режисуру на Всесоюзному кінофестивалі у Душанбе в 1980 році.
Наступний фільм, "Така пізня, така тепла осінь" (1981), не мав такого успіху, як "Вавилон ХХ", через ідеологічні проблеми під час зйомок. У 1983 році Миколайчук створив сценарій фільму "Небилиці про Івана", проте зйомки дозволили тільки в 1986 році. Через важку хворобу актор не зміг взяти участь у зйомках, і фільм зняли вже після його смерті.
Іван Миколайчук помер від раку 3 серпня 1987 року і був похований на Байковому цвинтарі у Києві. Його творчість залишається незабутньою спадщиною для українського кіно.
Ключові слова: Іван Миколайчук, актор, режисер, Буковина, 82 річниця, національна історія, талант, самобутність, кар'єра, культура, радянська влада, націоналізм, день народження, українське мистецтво, пам'ять, внесок, надихати, символ, геніальність.
Читайте також:
Завтра у Чернівцях стартує міжнародний кінофестиваль "Миколайчук OPEN" - програма та розклад
Ще не підписані на наш Telegram канал? Зробіть це зараз
Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber (новини Чернівців)