Попри війну, нині все більше пар звертаються на консультацію з планування вагітності через проблеми з вагітністю. В більшості випадків сучасна медицина може допомогти побороти як чоловіче, так і жіноче безпліддя.
Коли людина вважається безплідною, які існують способи лікування та що робити людям, які не можуть народити дитину, 24 Каналу розповіла Оксана Цівина, лікар акушер-гінеколог вищої категорії медичного центру "Лелека".
Згідно з визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, діагноз "безпліддя" встановлюється, якщо сексуально активній парі, яка не використовує контрацепцію, не вдається завагітніти протягом одного року. Це важка патологія, з якою стикаються приблизно 15% пар по всьому світу, може мати масу причин і наслідків.
“Розрізняють первинне та вторинне непліддя. Первинним вважається безпліддя, коли жінка взагалі ніколи не вагітніла. Вторинним – коли в анамнезі були з вагітності.”
Причини безпліддя можуть бути пов’язані з жіночим здоров'ям. Такі випадки становлять 30% від загальної кількості неплідних пар і можуть бути наступними:
Причини безпліддя також можуть бути з боку чоловіка. Їхня частка також сягає 30%.
Основні причини чоловічого безпліддя – це:
Первинним дослідженням для виявлення даного чинника є спермограма.
“У 30% пар жіночі та чоловічі фактори безпліддя можуть поєднуватися. Існує несумісність партнерів (імунологічне безпліддя) – у жіночому організмі виробляються антитіла, що вбивають сперматозоїди партнера. Проте в 10% пар причину безпліддя встановити не вдається.”
Насамперед не потрібно впадати в паніку та засмучуватися. Оскільки сьогодні безпліддя ефективно лікується – залежно від факторів, які до нього призвели.
Перш за все потрібно проконсультуватися з репродуктологом, який детально збере скарги та анамнез. Під час першого прийому у подружньої пари докладно з'ясовують, як довго не виходить зачати дитину, чи були вагітності, пологи, чи проводилося попереднє лікування безпліддя, якими методами тощо. Після цього проводиться ретельний огляд жінки, а також парі призначають такі дослідження як:
Після встановленої причини лікар може призначити лікування. Залежно від різновиду безпліддя, можуть застосовуватися різні методи корекції. Зокрема:
Якщо консервативні методи лікування не дали бажаного результату і вагітність не наступила протягом року, варто задуматись про застосування допоміжних репродуктивних технологій, до яких належать:
ЕКО (екстракорпоральне запліднення). Це один з найбільш ефективних і популярних методів. Запліднення яйцеклітини відбувається в лабораторних умовах, після чого отриманий ембріон переноситься в порожнину матки жінки.
Інсемінація. Це введення сперматозоїдів в порожнину матки. Зазвичай використовується при чоловічому безплідді.
Індукція овуляції. Використовується при ендокринному жіночому факторі безпліддя, який супроводжується порушенням овуляції. Призначаються медикаменти, які викликають ріст домінантного фолікула та овуляції.
За допомогою таких методів лікування майже кожна жінка зможе завагітніти, виносити та народити здорову дитину.
“Разом з тим, варто пам’ятати, що після 40 років гормональний фон жінки починає змінюватись: зменшується кількість естрогенів, зменшується кількість овуляторних циклів (які дають яйцеклітину). Тому після 40 завагітніти може бути важче.”
У разі, якщо допоміжні репродуктивні технології не допомогли – це не говорить про те, що ви ніколи не станете батьками. В таких ситуаціях варто задуматись про сурогатне материнство чи усиновлення.
Через війну в Україні багато діток залишилось без батьків і дуже потребують тепла та любові. Ви можете дати їм це усиновивши дитину. Зараз правила усиновлення дітей в Україні спрощені та дозволять зробити це в найкоротші терміни.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua